
Century Spring Corp
Product No:
2931CS
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
COMP O= .500,L= .50,W= .022
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.04
3.04
50
2.89028
144.514
150
2.738156
410.7234
300
2.586024
775.8072
500
2.281786
1140.893
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Century Spring Corp |
| Rate | 1.0 lbs/in |
| Finish | Zinc |
| Series | - |
| Package | Box |
| Material | Music Wire |
| End Style | Closed |
| Free Length | 0.500" (12.70mm) |
| Wire Diameter | 0.022" (0.56mm) |
| Product Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.456" (11.58mm) |
| Diameter - Outside | 0.500" (13.97mm) |