
TE Connectivity AMP Connectors
Product No:
2MM-RCP-D07-BX
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
AMPMODU 2 MM, CRIMP RECEPTACLE,
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.8645
0.8645
10
0.82175
8.2175
25
0.78546
19.6365
50
0.77463
38.7315
100
0.676875
67.6875
250
0.65151
162.8775
500
0.615296
307.648
1000
0.532057
532.057
2500
0.492242
1230.605
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Color | Black |
| Pitch | 0.079" (2.00mm) |
| Series | AMPMODU |
| Package | Box |
| Features | - |
| Row Spacing | 0.079" (2.00mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | Latch Lock |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Number of Positions | 14 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |