
onsemi
Product No:
2N5684G
Manufacturer:
Package:
TO-204 (TO-3)
Batch:
-
Description:
TRANS PNP 80V 50A TO204
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
14.383
14.383
10
13.22115
132.2115
25
12.67338
316.8345
100
11.166205
1116.6205
300
10.618178
3185.4534
500
9.933143
4966.5715
1000
9.111089
9111.089
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Tray |
| Power - Max | 300 W |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-204AE |
| Product Status | Active |
| Transistor Type | PNP |
| Base Product Number | 2N5684 |
| Operating Temperature | -65°C ~ 200°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 2MHz |
| Supplier Device Package | TO-204 (TO-3) |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 5V @ 10A, 50A |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 50 A |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 1mA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 15 @ 25A, 2V |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 80 V |