
TE Connectivity AMP Connectors
Product No:
3-1534127-1
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT HSG 21POS 5.00MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
10.6875
10.6875
10
9.66815
96.6815
25
9.41298
235.3245
50
9.05464
452.732
100
8.38964
838.964
250
8.33853
2084.6325
500
8.031566
4015.783
1000
7.161908
7161.908
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Blue |
| Pitch | 0.197" (5.00mm) |
| Series | LEAVYSEAL |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Row Spacing | 0.217" (5.51mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | - |
| Number of Rows | 3 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 1534127 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled |
| Number of Positions | 21 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 120°C |