
TE Connectivity AMP Connectors
Product No:
3-1718324-1
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN PLUG HSG 62POS 5.00MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
13.1955
13.1955
10
12.92475
129.2475
25
12.58142
314.5355
50
11.96259
598.1295
100
10.793805
1079.3805
250
10.725082
2681.2705
500
9.350071
4675.0355
1000
9.281329
9281.329
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Blue |
| Pitch | 0.197" (5.00mm) |
| Series | LEAVYSEAL |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Row Spacing | 0.217" (5.51mm) |
| Contact Type | Tab |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Plug |
| Fastening Type | - |
| Number of Rows | 4 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 1718324 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled |
| Number of Positions | 62 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 120°C |