
TE Connectivity AMP Connectors
Product No:
3-178127-6
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT HSG 6POS 3.81MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.3775
1.3775
10
1.2901
12.901
25
1.24184
31.046
50
1.22987
61.4935
100
1.10979
110.979
250
1.073804
268.451
500
0.977835
488.9175
1000
0.875852
875.852
2500
0.81586
2039.65
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Black |
| Pitch | 0.150" (3.81mm) |
| Series | Dynamic D-3100 |
| Package | Bulk |
| Features | Polarizing Key |
| Row Spacing | 0.300" (7.62mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | - |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 178127 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Thermoplastic, Polyester, Glass Filled |
| Number of Positions | 6 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |