
TE Connectivity AMP Connectors
Product No:
3-178129-6
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT HSG 6POS 5.08MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.5105
1.5105
10
1.3794
13.794
25
1.33836
33.459
50
1.32487
66.2435
100
1.229775
122.9775
250
1.209388
302.347
500
1.10067
550.335
1000
0.985178
985.178
2500
0.910442
2276.105
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Black |
| Pitch | 0.200" (5.08mm) |
| Series | Dynamic D-3200 |
| Package | Bulk |
| Features | Polarizing Key |
| Row Spacing | 0.300" (7.62mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | - |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 178129 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Thermoplastic, Polyester, Glass Filled |
| Number of Positions | 6 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |