
TE Connectivity AMP Connectors
Product No:
3-1969593-0
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CONN RCPT HSG 30POS 2.50MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5415
0.5415
10
0.50445
5.0445
25
0.50274
12.5685
50
0.49001
24.5005
100
0.42028
42.028
250
0.380152
95.038
500
0.359024
179.512
1000
0.314668
314.668
2500
0.310441
776.1025
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Natural |
| Pitch | 0.098" (2.50mm) |
| Series | Economy Power 2.5 |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Row Spacing | 0.098" (2.50mm) |
| Contact Type | Male Pin |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | Latch Holder |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 1969593 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Number of Positions | 30 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |