
TE Connectivity AMP Connectors
Product No:
3-1969595-2
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CONN RCPT HSG 32POS 2.50MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.57
0.57
10
0.5358
5.358
25
0.53352
13.338
50
0.52003
26.0015
100
0.446025
44.6025
250
0.403446
100.8615
500
0.381026
190.513
1000
0.333954
333.954
2500
0.32947
823.675
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Natural |
| Pitch | 0.098" (2.50mm) |
| Series | Economy Power 2.5 |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Row Spacing | 0.098" (2.50mm) |
| Contact Type | Male Pin |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | Latch Holder |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 1969595 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Number of Positions | 32 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |