
TE Connectivity AMP Connectors
Product No:
3-2396001-4
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
0.4MM BTB CONN H0.8 REC ASSEMBLY
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3705
0.3705
10
0.3382
3.382
25
0.33706
8.4265
50
0.33003
16.5015
100
0.282055
28.2055
250
0.253878
63.4695
500
0.23978
119.89
1000
0.210159
210.159
2500
0.208753
521.8825
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | 0.016" (0.40mm) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Connector Type | Receptacle, Center Strip Contacts |
| Contact Finish | Gold |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Height Above Board | 0.031" (0.80mm) |
| Base Product Number | 2396001 |
| Number of Positions | 34 |
| Mated Stacking Heights | 0.8mm |
| Contact Finish Thickness | Flash |