
3M (TC)
Product No:
3/4-5-4462B
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
TAPE DBL COATED BLACK 3/4"X 5YDS
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
12.958
12.958
10
11.78285
117.8285
25
11.19366
279.8415
50
10.60447
530.2235
100
10.01528
1001.528
250
9.426128
2356.532
500
8.836995
4418.4975
1000
8.247862
8247.862
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | 3M (TC) |
| Color | Black |
| Usage | Holding, Joining, Mounting |
| Width | 0.75" (19.05mm) 3/4" |
| Length | 15' (4.6m) 5 yds |
| Series | 4462B |
| Package | Bulk |
| Adhesive | Rubber |
| Tape Type | Double Coated, Double Sided |
| Thickness | 0.0310" (31.0 mils, 0.787mm) 1/32" |
| Shelf Life | 18 Months |
| Product Status | Active |
| Backing, Carrier | Polyethylene Foam |
| Shelf Life Start | Date of Manufacture |
| Temperature Range | - |
| Base Product Number | 4462B |
| Thickness - Adhesive | - |
| Thickness - Backing, Carrier | - |
| Storage/Refrigeration Temperature | 70°F (21°C) |