
3M (TC)
Product No:
3/4-5-4462W
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
TAPE DBL COATED WHITE 3/4"X 5YDS
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
11.6945
11.6945
10
10.63145
106.3145
25
10.09964
252.491
50
9.56821
478.4105
100
9.03659
903.659
250
8.505008
2126.252
500
7.973445
3986.7225
1000
7.441882
7441.882
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | 3M (TC) |
| Color | White |
| Usage | Holding, Joining, Mounting |
| Width | 0.75" (19.05mm) 3/4" |
| Length | 15' (4.6m) 5 yds |
| Series | 4462W |
| Package | Bulk |
| Adhesive | Rubber |
| Tape Type | Double Coated, Double Sided |
| Thickness | 0.0310" (31.0 mils, 0.787mm) 1/32" |
| Shelf Life | 18 Months |
| Product Status | Active |
| Backing, Carrier | Polyethylene Foam |
| Shelf Life Start | Date of Manufacture |
| Temperature Range | - |
| Base Product Number | 4462W |
| Thickness - Adhesive | - |
| Thickness - Backing, Carrier | - |
| Storage/Refrigeration Temperature | 70°F (21°C) |