
3M (TC)
Product No:
3/4-5-467MP
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
TAPE ADHSV TRNSFR CLR 3/4"X 5YDS
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.5385
5.5385
10
5.0977
50.977
25
4.87616
121.904
50
4.43289
221.6445
100
4.211255
421.1255
250
3.98962
997.405
500
3.767966
1883.983
1000
3.546312
3546.312
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | 3M (TC) |
| Color | Clear |
| Usage | Attachment, High Temperature Applications |
| Width | 0.75" (19.05mm) 3/4" |
| Length | 15' (4.6m) 5 yds |
| Series | 467MP |
| Package | Bulk |
| Adhesive | Acrylic, 200MP |
| Tape Type | Adhesive Transfer |
| Thickness | 0.0065" (6.5 mils, 0.165mm) |
| Shelf Life | 18 Months |
| Product Status | Active |
| Backing, Carrier | Polycoated Kraft Liner |
| Shelf Life Start | Date of Manufacture |
| Temperature Range | -40°F ~ 300°F (-40°C ~ 149°C) |
| Base Product Number | 467MP |
| Thickness - Adhesive | 0.0023" (2.3 mils, 0.058mm) |
| Thickness - Backing, Carrier | 0.0042" (4.2 mils, 0.107mm) |
| Storage/Refrigeration Temperature | 70°F (21°C) |