
3M (TC)
Product No:
3/4-5-665
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
TAPE DBL COATED CLEAR 3/4"X 5YDS
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
9.1105
9.1105
10
8.20325
82.0325
25
7.7273
193.1825
50
7.52913
376.4565
100
7.331055
733.1055
250
6.538508
1634.627
500
6.142244
3071.122
1000
5.428946
5428.946
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | 3M (TC) |
| Color | Clear |
| Usage | General Purpose |
| Width | 0.75" (19.05mm) 3/4" |
| Length | 15' (4.6m) 5 yds |
| Series | Scotch® 665 |
| Package | Bulk |
| Adhesive | Acrylic, 1070 |
| Tape Type | Double Coated, Double Sided |
| Thickness | 0.0035" (3.5 mils, 0.089mm) |
| Shelf Life | 24 Months |
| Product Status | Active |
| Backing, Carrier | UPVC |
| Shelf Life Start | Date of Manufacture |
| Temperature Range | 125°F (52°C) |
| Base Product Number | 665 |
| Thickness - Adhesive | - |
| Thickness - Backing, Carrier | 0.0014" (1.4 mils, 0.036mm) |
| Storage/Refrigeration Temperature | 70°F (21°C) |