
TE Connectivity AMP Connectors
Product No:
3-794615-0
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN PLUG HSG 10POS 3.00MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.9975
0.9975
10
0.94905
9.4905
25
0.90744
22.686
50
0.8949
44.745
100
0.78204
78.204
250
0.752704
188.176
500
0.710904
355.452
1000
0.614726
614.726
2500
0.568727
1421.8175
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Black |
| Pitch | 0.118" (3.00mm) |
| Series | Micro MATE-N-LOK |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Row Spacing | 0.118" (3.00mm) |
| Contact Type | Male Pin |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Connector Type | Plug |
| Fastening Type | Locking Ramp |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 794615 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Number of Positions | 10 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |