
TE Connectivity AMP Connectors
Product No:
3-87456-0
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT HSG 34POS 2.54MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.1515
4.1515
10
3.6955
36.955
25
3.67688
91.922
50
3.63926
181.963
100
3.28092
328.092
250
3.262072
815.518
500
3.016934
1508.467
1000
2.696385
2696.385
2500
2.488962
6222.405
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Black |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Series | AMPMODU Mod IV |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | - |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 87456 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled |
| Number of Positions | 34 |
| Operating Temperature | -65°C ~ 105°C |