
TE Connectivity AMP Connectors
Product No:
3-87631-0
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT HSG 34POS 2.54MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.4485
3.4485
10
3.0761
30.761
25
3.06014
76.5035
50
3.02879
151.4395
100
2.73068
273.068
250
2.714948
678.737
500
2.510945
1255.4725
1000
2.244156
2244.156
2500
2.071532
5178.83
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Black |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Series | AMPMODU Mod IV |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | Detent Lock |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 87631 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled |
| Number of Positions | 34 |
| Operating Temperature | -65°C ~ 105°C |