
TE Connectivity AMP Connectors
Product No:
3-917807-3
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CONN RCPT HSG 6POS 10.16MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.0755
4.0755
10
3.6347
36.347
25
3.61646
90.4115
50
3.57922
178.961
100
3.22696
322.696
250
3.208378
802.0945
500
2.967287
1483.6435
1000
2.65201
2652.01
2500
2.448008
6120.02
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Black |
| Pitch | 0.400" (10.16mm) |
| Series | Dynamic D-5200 |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Row Spacing | 0.400" (10.16mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | - |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 917807 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Thermoplastic, Polyester, Glass Filled |
| Number of Positions | 6 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |