
TE Connectivity AMP Connectors
Product No:
3-917809-3
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CONN PLUG HSG 6POS 10.16MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.294
4.294
10
3.7658
37.658
25
3.66738
91.6845
50
3.58853
179.4265
100
3.37155
337.155
250
3.351866
837.9665
500
3.134962
1567.481
1000
2.799783
2799.783
2500
2.60261
6506.525
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Black |
| Pitch | 0.400" (10.16mm) |
| Series | Dynamic D-5200 |
| Package | Bulk |
| Features | Polarizing Key |
| Row Spacing | 0.400" (10.16mm) |
| Contact Type | Tab |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Connector Type | Plug |
| Fastening Type | - |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 917809 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Thermoplastic, Polyester, Glass Filled |
| Number of Positions | 6 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |