
Phoenix Contact
Product No:
3000604
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CONN TERM BLK DISCONN 10-24AWG
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
8.113
8.113
10
7.88785
78.8785
50
7.372
368.6
100
6.78224
678.224
250
6.2662
1566.55
500
5.971339
2985.6695
1000
5.602768
5602.768
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Phoenix Contact |
| Type | Disconnect |
| Color | Gray |
| Series | CLIPLINE UK |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Voltage - UL | - |
| Current - IEC | 16 A |
| Voltage - IEC | 500V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | Open |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 8mm |
| Terminal - Width | 6.2mm |
| Termination Style | Screw |
| Number of Positions | 2 |
| Material - Insulation | Polyamide (PA), Nylon |
| Wire Gauge or Range - AWG | 10-24 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.2-6mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |