
Phoenix Contact
Product No:
3000608
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CONN TERM BLK FEED THRU 10-26AWG
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.021
3.021
10
2.9374
29.374
50
2.7455
137.275
100
2.52586
252.586
250
2.333656
583.414
500
2.223855
1111.9275
1000
2.08658
2086.58
2500
1.81203
4530.075
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Phoenix Contact |
| Type | Feed Through |
| Color | Gray |
| Series | CLIPLINE UT |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Current - UL | 30 A |
| Voltage - UL | 600V |
| Current - IEC | 32 A |
| Voltage - IEC | 1000V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 9mm |
| Terminal - Width | 6.2mm |
| Termination Style | Screw |
| Number of Positions | 3 |
| Material - Insulation | Polyamide (PA), Nylon |
| Wire Gauge or Range - AWG | 10-26 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.14-6mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |