
Phoenix Contact
Product No:
3001475
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CONN TERM BLK FEED THRU 12-30AWG
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
12.217
12.217
10
11.8826
118.826
50
11.1055
555.275
100
10.217155
1021.7155
250
9.439656
2359.914
500
8.995531
4497.7655
1000
8.44019
8440.19
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Phoenix Contact |
| Type | Feed Through |
| Color | Blue |
| Series | CLIPLINE UK |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Voltage - UL | 600V |
| Current - IEC | 57 A |
| Voltage - IEC | 800V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 11mm |
| Terminal - Width | 10.2mm |
| Termination Style | Screw |
| Number of Positions | 3 |
| Material - Insulation | Polyamide (PA), Nylon |
| Wire Gauge or Range - AWG | 12-30 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.5-16mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |