
Phoenix Contact
Product No:
3002018
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN TERM BLK FEED THRU 12-28AWG
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.225
5.225
10
5.0825
50.825
50
4.75
237.5
100
4.37
437
250
4.0375
1009.375
500
3.847538
1923.769
1000
3.610028
3610.028
2500
3.135
7837.5
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Phoenix Contact |
| Type | Feed Through |
| Color | Gray |
| Series | CLIPLINE UK |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Current - UL | 20 A |
| Voltage - UL | 600V |
| Current - IEC | 32 A |
| Voltage - IEC | 800V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 8mm |
| Terminal - Width | 5.2mm |
| Termination Style | Screw |
| Number of Positions | 2 |
| Material - Insulation | Polyamide (PA), Nylon |
| Wire Gauge or Range - AWG | 12-28 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.2-4mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-2 |