
Phoenix Contact
Product No:
3005840
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN TERM BLK FEED THRU 14-30AWG
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.5625
3.5625
10
3.46655
34.6655
50
3.2395
161.975
100
2.98034
298.034
250
2.753556
688.389
500
2.624014
1312.007
1000
2.46202
2462.02
2500
2.13807
5345.175
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Phoenix Contact |
| Type | Feed Through |
| Color | Blue |
| Series | CLIPLINE UK |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Current - UL | 15 A |
| Voltage - UL | 300V |
| Current - IEC | 17.5 A |
| Voltage - IEC | 500V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 7mm |
| Terminal - Width | 4.2mm |
| Termination Style | Screw |
| Number of Positions | 2 |
| Material - Insulation | Polyamide (PA), Nylon |
| Wire Gauge or Range - AWG | 14-30 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.14-1.5mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |