
RAF Electronic Hardware
Product No:
3018-B-256-B
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
5/32 RD X 5/16 LENGTH
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.8645
0.8645
5
0.7163
3.5815
10
0.64505
6.4505
25
0.5738
14.345
50
0.51642
25.821
100
0.502075
50.2075
250
0.48773
121.9325
500
0.473366
236.683
1000
0.430331
430.331
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Round Standoff |
| Color | - |
| Gender | Female, Swage |
| Series | - |
| Weight | - |
| Package | Bulk |
| Plating | - |
| Features | - |
| Material | Brass |
| Product Status | Active |
| Length - Overall | 0.418" (10.61mm) |
| Diameter - Inside | 0.098" (2.49mm) |
| Diameter - Outside | 0.156" (3.97mm) |
| Screw, Thread Size | #2-56 |
| Base Product Number | 3018-B |
| Threaded/Unthreaded | Threaded |
| Between Board Height | 0.313" (7.94mm) |