
RAF Electronic Hardware
Product No:
3018-B-256-B-5
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
5/32 RD X 5/16 LENGTH
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.444
1.444
5
1.1989
5.9945
10
1.0792
10.792
25
0.9595
23.9875
50
0.86355
43.1775
100
0.83961
83.961
250
0.815556
203.889
500
0.791578
395.789
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Round Standoff |
| Color | - |
| Gender | Female, Female |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Plating | Nickel |
| Features | - |
| Material | Brass |
| Product Status | Active |
| Length - Overall | 0.418" (10.61mm) |
| Diameter - Inside | - |
| Diameter - Outside | 0.156" (3.97mm) |
| Screw, Thread Size | #2-56 |
| Base Product Number | 3018-B |
| Threaded/Unthreaded | Threaded |
| Between Board Height | 0.313" (7.94mm) |