
Phoenix Contact
Product No:
3031128
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN TERM BLK FEED THRU 14-26AWG
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.128
2.128
10
2.07385
20.7385
50
1.938
96.9
100
1.78296
178.296
250
1.6473
411.825
500
1.56978
784.89
1000
1.47288
1472.88
2500
1.27908
3197.7
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Phoenix Contact |
| Type | Feed Through |
| Color | Gray |
| Series | CLIPLINE ST |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Current - UL | 15 A |
| Voltage - UL | 300V |
| Current - IEC | 17.5 A |
| Voltage - IEC | 500V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 10mm |
| Terminal - Width | 4.2mm |
| Termination Style | Push In, Spring |
| Number of Positions | 3 |
| Material - Insulation | Polyamide (PA), Nylon |
| Wire Gauge or Range - AWG | 14-26 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.08-1.5mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |