
Phoenix Contact
Product No:
3031539
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN TERM BLK FEED THRU 12-28AWG
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
11.9415
11.9415
10
11.6185
116.185
50
10.8585
542.925
100
9.989915
998.9915
250
9.229706
2307.4265
500
8.795461
4397.7305
1000
8.25247
8252.47
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Phoenix Contact |
| Type | Feed Through |
| Color | Gray |
| Series | CLIPLINE STTB |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Current - UL | 20 A |
| Voltage - UL | 600V |
| Current - IEC | 22 A |
| Voltage - IEC | 500V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 2; Connected |
| Stripping Length | 10mm |
| Terminal - Width | 5.2mm |
| Termination Style | Push In, Spring |
| Number of Positions | 4 |
| Material - Insulation | Polyamide (PA), Nylon |
| Wire Gauge or Range - AWG | 12-28 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.08-4mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |