
Phoenix Contact
Product No:
3033016
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN TERM BLK FEED THRU 12-28AWG
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.28
2.28
10
2.21635
22.1635
50
2.071
103.55
100
1.90532
190.532
250
1.76035
440.0875
500
1.67751
838.755
1000
1.57396
1573.96
2500
1.36686
3417.15
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Phoenix Contact |
| Type | Feed Through |
| Color | Gray |
| Series | CLIPLINE STU |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Current - UL | 20 A |
| Voltage - UL | 600V |
| Current - IEC | 24 A |
| Voltage - IEC | 800V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 9mm |
| Terminal - Width | 5.2mm |
| Termination Style | Push In Spring; Screw |
| Number of Positions | 3 |
| Material - Insulation | Polyamide (PA), Nylon |
| Wire Gauge or Range - AWG | 12-28 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.14-4mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |