
Phoenix Contact
Product No:
3035056
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN TERM BLK FEED THRU 10-28AWG
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.2155
5.2155
10
5.07205
50.7205
50
4.7405
237.025
100
4.36126
436.126
250
4.029444
1007.361
500
3.839843
1919.9215
1000
3.60278
3602.78
2500
3.12873
7821.825
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Phoenix Contact |
| Type | Feed Through |
| Color | Gray |
| Series | CLIPLINE STTBS |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Current - UL | 30 A |
| Voltage - UL | 600V |
| Current - IEC | 28 A |
| Voltage - IEC | 500V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 2 |
| Stripping Length | 10mm |
| Terminal - Width | 6.2mm |
| Termination Style | Push In, Spring |
| Number of Positions | 4 |
| Material - Insulation | Polyamide (PA), Nylon |
| Wire Gauge or Range - AWG | 10-28 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.08-6mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |