
Phoenix Contact
Product No:
3036275
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN TERM BLK FEED THRU 12-28AWG
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.5745
2.5745
10
2.5004
25.004
50
2.337
116.85
100
2.15004
215.004
250
1.98645
496.6125
500
1.89297
946.485
1000
1.77612
1776.12
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Phoenix Contact |
| Type | Feed Through |
| Color | Blue |
| Series | CLIPLINE STS |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Current - UL | 20 A |
| Voltage - UL | 600V |
| Current - IEC | 24 A |
| Voltage - IEC | 800V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 10mm |
| Terminal - Width | 5.2mm |
| Termination Style | Push In, Spring |
| Number of Positions | 3 |
| Material - Insulation | Polyamide (PA), Nylon |
| Wire Gauge or Range - AWG | 12-28 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.08-4mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |