
Phoenix Contact
Product No:
3038710
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN TERM BLK FEED THRU 12-28AWG
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
8.5785
8.5785
10
8.34575
83.4575
50
7.7995
389.975
100
7.17554
717.554
250
6.629594
1657.3985
500
6.317614
3158.807
1000
5.927668
5927.668
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Phoenix Contact |
| Type | Feed Through |
| Color | Blue |
| Series | CLIPLINE ST |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Current - UL | 20 A |
| Voltage - UL | 600V |
| Current - IEC | 20 A |
| Voltage - IEC | 500V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 3 |
| Stripping Length | 10mm |
| Terminal - Width | 5.2mm |
| Termination Style | Push In, Spring |
| Number of Positions | 6 |
| Material - Insulation | Polyamide (PA), Nylon |
| Wire Gauge or Range - AWG | 12-28 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.08-4mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |