
Phoenix Contact
Product No:
3044115
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN TERM BLK FEED THRU 10-26AWG
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.425
1.425
10
1.38225
13.8225
50
1.292
64.6
100
1.18864
118.864
250
1.0982
274.55
500
1.04652
523.26
1000
0.98192
981.92
2500
0.85272
2131.8
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Phoenix Contact |
| Type | Feed Through |
| Color | Blue |
| Series | CLIPLINE UT |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Current - UL | 30 A |
| Voltage - UL | 600V |
| Current - IEC | 32 A |
| Voltage - IEC | 1000V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 9mm |
| Terminal - Width | 6.2mm |
| Termination Style | Screw |
| Number of Positions | 2 |
| Material - Insulation | Polyamide (PA), Nylon |
| Wire Gauge or Range - AWG | 10-26 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.14-6mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |