
Phoenix Contact
Product No:
3044513
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN TERM BLK FEED THRU 12-26AWG
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.451
2.451
10
2.3883
23.883
50
2.2325
111.625
100
2.0539
205.39
250
1.897606
474.4015
500
1.808325
904.1625
1000
1.6967
1696.7
2500
1.47345
3683.625
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Phoenix Contact |
| Type | Feed Through |
| Color | Gray |
| Series | CLIPLINE UT |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Current - UL | 20 A |
| Voltage - UL | 150V |
| Current - IEC | 24 A |
| Voltage - IEC | 500V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 9mm |
| Terminal - Width | 5.2mm |
| Termination Style | Screw |
| Number of Positions | 3 |
| Material - Insulation | Polyamide (PA), Nylon |
| Wire Gauge or Range - AWG | 12-26 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.14-4mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |