
RAF Electronic Hardware
Product No:
3045-C-440-B-12
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
1/4 RD X 1/8 LENGTH
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.8835
0.8835
5
0.7372
3.686
10
0.6631
6.631
25
0.589
14.725
50
0.53029
26.5145
100
0.51547
51.547
250
0.500764
125.191
500
0.486039
243.0195
1000
0.441845
441.845
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Round Standoff |
| Color | Clear |
| Gender | Female, Swage |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Plating | Chromate, Zinc |
| Features | - |
| Material | Brass |
| Product Status | Active |
| Length - Overall | 0.260" (6.60mm) |
| Diameter - Inside | - |
| Diameter - Outside | 0.250" (6.35mm) 1/4" |
| Screw, Thread Size | #4-40 |
| Base Product Number | 3045-C |
| Threaded/Unthreaded | Threaded |
| Between Board Height | 0.125" (3.18mm) 1/8" |