
RAF Electronic Hardware
Product No:
3046-B-632-B
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
1/4 RD X 3/16 LENGTH
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.703
0.703
5
0.5985
2.9925
10
0.49875
4.9875
25
0.46892
11.723
50
0.44897
22.4485
100
0.39919
39.919
250
0.379202
94.8005
500
0.359233
179.6165
1000
0.339283
339.283
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Round Standoff |
| Color | - |
| Gender | Female, Swage |
| Series | - |
| Weight | - |
| Package | Bulk |
| Plating | - |
| Features | - |
| Material | Brass |
| Product Status | Active |
| Length - Overall | 0.293" (7.43mm) |
| Diameter - Inside | 0.150" (3.81mm) |
| Diameter - Outside | 0.250" (6.35mm) 1/4" |
| Screw, Thread Size | #6-32 |
| Base Product Number | 3046-B |
| Threaded/Unthreaded | Threaded |
| Between Board Height | 0.188" (4.78mm) 3/16" |