
Phoenix Contact
Product No:
3046141
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CONN TERM BLK DISCONN 10-26AWG
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.32
5.32
10
5.1737
51.737
50
4.8355
241.775
100
4.44866
444.866
250
4.110194
1027.5485
500
3.916793
1958.3965
1000
3.675008
3675.008
2500
3.19143
7978.575
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Phoenix Contact |
| Type | Disconnect |
| Color | Gray |
| Series | CLIPLINE UT |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Current - UL | 16 A |
| Voltage - UL | 500V |
| Current - IEC | 20 A |
| Voltage - IEC | 500V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | Switch, Knife |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 9mm |
| Terminal - Width | 6.2mm |
| Termination Style | Screw |
| Number of Positions | 2 |
| Material - Insulation | Polyamide (PA), Nylon |
| Wire Gauge or Range - AWG | 10-26 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.14-6mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |