
Phoenix Contact
Product No:
3046237
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CONN TERM BLK FEED THRU 10-26AWG
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.8855
3.8855
10
3.781
37.81
50
3.534
176.7
100
3.25128
325.128
250
3.0039
750.975
500
2.862559
1431.2795
1000
2.68584
2685.84
2500
2.33244
5831.1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Phoenix Contact |
| Type | Feed Through |
| Color | Gray |
| Series | CLIPLINE UT |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Voltage - UL | - |
| Current - IEC | 0.5 A |
| Voltage - IEC | 800V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 9mm |
| Terminal - Width | 6.2mm |
| Termination Style | Screw |
| Number of Positions | 2 |
| Material - Insulation | Polyamide (PA), Nylon |
| Wire Gauge or Range - AWG | 10-26 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.14-6mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |