
Phoenix Contact
Product No:
3046249
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CONN TERM BLK DISCONN 10-26AWG
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
7.0775
7.0775
10
6.8818
68.818
50
6.4315
321.575
100
5.91698
591.698
250
5.466756
1366.689
500
5.209534
2604.767
1000
4.887978
4887.978
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Phoenix Contact |
| Type | Disconnect |
| Color | Black |
| Series | CLIPLINE UT |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Current - UL | 16 A |
| Voltage - UL | 600V |
| Current - IEC | 20 A |
| Voltage - IEC | 500V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | Switch, Lever |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 9mm |
| Terminal - Width | 6.2mm |
| Termination Style | Screw |
| Number of Positions | 2 |
| Material - Insulation | Polyamide (PA), Nylon |
| Wire Gauge or Range - AWG | 10-26 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.14-6mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |