
Phoenix Contact
Product No:
3046391
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN TERM BLK DISCONN 12-26AWG
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.8
3.8
10
3.70025
37.0025
50
3.458
172.9
100
3.18136
318.136
250
2.9393
734.825
500
2.800999
1400.4995
1000
2.62808
2628.08
2500
2.28228
5705.7
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Phoenix Contact |
| Type | Disconnect |
| Color | Gray |
| Series | CLIPLINE UT |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Current - UL | 20 A |
| Voltage - UL | 300V |
| Current - IEC | 20 A |
| Voltage - IEC | 400V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | Open |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 9mm |
| Terminal - Width | 5.2mm |
| Termination Style | Screw |
| Number of Positions | 2 |
| Material - Insulation | Polyamide (PA), Nylon |
| Wire Gauge or Range - AWG | 12-26 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.14-4mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |