
Phoenix Contact
Product No:
3046401
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN TERM BLK DISCONNECT 8-24AWG
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
9.557
9.557
10
9.30145
93.0145
50
8.6925
434.625
100
7.9971
799.71
250
7.388644
1847.161
500
7.040944
3520.472
1000
6.606357
6606.357
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Phoenix Contact |
| Type | Disconnect |
| Color | Black |
| Series | CLIPLINE UT |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Fuse Type | 6.3mm x 32mm |
| Current - UL | 16 A |
| Voltage - UL | 600V |
| Current - IEC | 10 A |
| Voltage - IEC | 630V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | Fuse, Lever |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 10mm |
| Terminal - Width | 8.2mm |
| Termination Style | Screw |
| Number of Positions | 2 |
| Material - Insulation | Polyamide (PA), Nylon |
| Wire Gauge or Range - AWG | 8-24 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.2-10mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |