
Phoenix Contact
Product No:
3046486
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CONN TERM BLK DISCONNECT 8-24AWG
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.161
4.161
10
4.04605
40.4605
50
3.781
189.05
100
3.47852
347.852
250
3.21385
803.4625
500
3.062629
1531.3145
1000
2.87356
2873.56
2500
2.49546
6238.65
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Phoenix Contact |
| Type | Disconnect |
| Color | Gray |
| Series | CLIPLINE UT |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Current - UL | 6.3 A |
| Voltage - UL | 250V |
| Current - IEC | 20 A |
| Voltage - IEC | 500V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | Open |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 10mm |
| Terminal - Width | 8.2mm |
| Termination Style | Screw |
| Number of Positions | 2 |
| Material - Insulation | Polyamide (PA), Nylon |
| Wire Gauge or Range - AWG | 8-24 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.2-10mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |