
Phoenix Contact
Product No:
3046744
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CONN TERM BLK FEED THRU 12-26AWG
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.6145
5.6145
10
5.4587
54.587
50
5.1015
255.075
100
4.69338
469.338
250
4.336294
1084.0735
500
4.132253
2066.1265
1000
3.877168
3877.168
2500
3.36699
8417.475
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Phoenix Contact |
| Type | Feed Through |
| Color | Gray |
| Series | CLIPLINE UTTB |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Current - UL | 20 A |
| Voltage - UL | 300V |
| Current - IEC | 24 A |
| Voltage - IEC | 500V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 2 |
| Stripping Length | 9mm |
| Terminal - Width | 5.2mm |
| Termination Style | Screw |
| Number of Positions | 4 |
| Material - Insulation | Polyamide (PA), Nylon |
| Wire Gauge or Range - AWG | 12-26 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.14-4mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |