
RAF Electronic Hardware
Product No:
3047-B-440-AL-7
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
1/4 RD X 1/4 LENGTH
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.874
0.874
5
0.7315
3.6575
10
0.65835
6.5835
25
0.5852
14.63
50
0.52668
26.334
100
0.512145
51.2145
250
0.497496
124.374
500
0.482866
241.433
1000
0.438976
438.976
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Round Standoff |
| Color | Clear |
| Gender | Female, Swage |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Plating | Iridite |
| Features | - |
| Material | Aluminum |
| Product Status | Active |
| Length - Overall | 0.355" (9.02mm) |
| Diameter - Inside | - |
| Diameter - Outside | 0.250" (6.35mm) 1/4" |
| Screw, Thread Size | #4-40 |
| Base Product Number | 3047-B |
| Threaded/Unthreaded | Threaded |
| Between Board Height | 0.250" (6.35mm) 1/4" |