
RAF Electronic Hardware
Product No:
3047-B-440-B-37
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
1/4 RD X 1/4 LENGTH
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.3085
2.3085
5
1.9266
9.633
10
1.73375
17.3375
25
1.5409
38.5225
50
1.38681
69.3405
100
1.348335
134.8335
250
1.309822
327.4555
500
1.27129
635.645
1000
1.155713
1155.713
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Round Standoff |
| Color | - |
| Gender | Female, Swage |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Plating | Nickel |
| Features | - |
| Material | Brass |
| Product Status | Active |
| Length - Overall | 0.355" (9.02mm) |
| Diameter - Inside | - |
| Diameter - Outside | 0.250" (6.35mm) 1/4" |
| Screw, Thread Size | #4-40 |
| Base Product Number | 3047-B |
| Threaded/Unthreaded | Threaded |
| Between Board Height | 0.250" (6.35mm) 1/4" |