
Phoenix Contact
Product No:
3047452
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CONN TERM BLK DISCONN 10-26AWG
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.6215
6.6215
10
6.1845
61.845
50
5.68974
284.487
100
5.256825
525.6825
250
5.009502
1252.3755
500
4.700258
2350.129
1000
4.116673
4116.673
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Phoenix Contact |
| Type | Disconnect |
| Color | Gray |
| Series | CLIPLINE UTME |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Current - UL | 25 A |
| Voltage - UL | 300V |
| Current - IEC | 28 A |
| Voltage - IEC | 500V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | Switch, Lever |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 9mm |
| Terminal - Width | 6.2mm |
| Termination Style | Screw |
| Number of Positions | 2 |
| Material - Insulation | Polyamide (PA), Nylon |
| Wire Gauge or Range - AWG | 10-26 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.14-6mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |