
RAF Electronic Hardware
Product No:
3049-B-632-B
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
1/4 RD X 3/8 LENGTH
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.665
0.665
5
0.5719
2.8595
10
0.4769
4.769
25
0.44878
11.2195
50
0.42959
21.4795
100
0.3819
38.19
250
0.362786
90.6965
500
0.343691
171.8455
1000
0.324596
324.596
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Round Standoff |
| Color | - |
| Gender | Female, Female |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Plating | - |
| Features | - |
| Material | Brass |
| Product Status | Active |
| Length - Overall | 0.480" (12.19mm) |
| Diameter - Inside | - |
| Diameter - Outside | 0.250" (6.35mm) 1/4" |
| Screw, Thread Size | #6-32 |
| Base Product Number | 3049-B |
| Threaded/Unthreaded | Threaded |
| Between Board Height | 0.375" (9.53mm) 3/8" |