
RAF Electronic Hardware
Product No:
3049T-C-440-B-12
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
1/4 RD X 13/32 LENGTH
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.197
1.197
5
0.9975
4.9875
10
0.89775
8.9775
25
0.79838
19.9595
50
0.71839
35.9195
100
0.698535
69.8535
250
0.678566
169.6415
500
0.658597
329.2985
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Round Standoff |
| Color | Clear |
| Gender | Female, Swage |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Plating | Chromate, Zinc |
| Features | - |
| Material | Brass |
| Product Status | Active |
| Length - Overall | 0.541" (13.75mm) |
| Diameter - Inside | - |
| Diameter - Outside | 0.250" (6.35mm) 1/4" |
| Screw, Thread Size | #4-40 |
| Base Product Number | 3049T |
| Threaded/Unthreaded | Threaded |
| Between Board Height | 0.406" (10.32mm) |