
Phoenix Contact
Product No:
3050413
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CONN TERM BLK DISCONN 16-24AWG
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
7.144
7.144
10
6.95305
69.5305
50
6.498
324.9
100
5.97816
597.816
250
5.5233
1380.825
500
5.263399
2631.6995
1000
4.938518
4938.518
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Phoenix Contact |
| Type | Disconnect |
| Color | Gray |
| Series | CLIPLINE QTC |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Voltage - UL | - |
| Current - IEC | 17.5 A |
| Voltage - IEC | 400V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | Open |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | - |
| Terminal - Width | 5.2mm |
| Termination Style | IDC |
| Number of Positions | 3 |
| Material - Insulation | Polyamide (PA), Nylon |
| Wire Gauge or Range - AWG | 16-24 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.25-1.5mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |