
RAF Electronic Hardware
Product No:
3051-B-632-AL
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
1/4 RD X 1/2 LENGTH
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.3585
1.3585
5
1.1305
5.6525
10
1.0165
10.165
25
0.90402
22.6005
50
0.81339
40.6695
100
0.790875
79.0875
250
0.768284
192.071
500
0.745674
372.837
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Round Standoff |
| Color | - |
| Gender | Female, Female |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Plating | - |
| Features | - |
| Material | Aluminum |
| Product Status | Active |
| Length - Overall | 0.605" (15.37mm) |
| Diameter - Inside | - |
| Diameter - Outside | 0.250" (6.35mm) 1/4" |
| Screw, Thread Size | #6-32 |
| Base Product Number | 3051-B |
| Threaded/Unthreaded | Threaded |
| Between Board Height | 0.500" (12.70mm) 1/2" |